Jak przygotować się do pobytu w szpitalu?

Konieczność hospitalizacji jest stresująca niemal dla każdego pacjenta. Przyjęcie do szpitala wiąże się z różnymi sprawami administracyjnymi, które mogą być problematyczne dla chorych. Do szpitala kierowane są te osoby, u których leczenie ambulatoryjne jest nieskuteczne lub niemożliwe. W szpitalu chorzy mają zapewnioną całodobową opiekę wraz z badaniami diagnostycznymi, odpowiednią terapią, a nawet rehabilitacją, która jest niezbędna w procesie leczenia.

W pierwszej kolejności nowo przybyłym chorych wykonywane są badania wstępne. Pacjent powinien okazać pracownikom medycznym skierowanie. Konieczny jest także dowód tożsamości wraz z numerem pesel. Dzięki temu personel medyczny może określić czy dana osoba ma prawo do bezpłatnego leczenia.

Każdy pacjent otrzymuje specjalną opaskę, która służy za znak identyfikacyjny. Opaska zakładana jest na rękę chorego. W większości przypadków, ubranie w których przybył pacjent, zostaje złożone w specjalnym depozycie. Po zakończeniu leczenia i wypisaniu ze szpitala, pacjent może je odebrać.

Podczas całej hospitalizacji, pacjent powinien przestrzegać wszystkich praw, które obowiązują w danym szpitalu. Jednakże poza obowiązkami, pacjent ma także swoje prawa, które z kolei powinny być respektowane przez personel medyczny.

Bactroban aerozol żółtaczka pokarmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *