Prawa pacjenta podczas pobytu w szpitalu

Physiogel Balsam nawilżający do ciała

Poszczególne ustawy regulują kwestię praw pacjentów podczas ich hospitalizacji. Ich znajomość jest zatem wskazana w przypadku wszystkich osób, nie tylko tych, którzy oczekują pobytu w szpitalu. Prawa te zostały odniesione do pacjentów, które są ubezpieczone w Narodowym Funduszu Zdrowia. Czego pacjent może się domagać?

Przede wszystkim ma możliwość wyboru szpitala, w którym chce uzyskać pomoc medyczną. Wybrany szpital musi mieć jednak podpisaną umowę z NFZ. W przeciwnym wypadku świadczenie usług będzie płatne. Każda osoba udająca się do szpitala musi posiadać zaświadczenie lekarskie. Wyjątek stanowi sytuacja nagła, taka jak wypadek, poród lub stany zagrażające życiu bądź zdrowiu.

Jeżeli chory wymaga natychmiastowego leczenia w szpitalu, ma możliwość bezpłatnego transportu do najbliższej placówki medycznej. Dotyczy to również sytuacji, gdy niezbędne jest zachowanie ciągłości leczenia. W sytuacji gdy pacjent został przyjęty do szpitala akademii medycznych, może wyrazić zgodę na to, by podczas badań uczestniczyli także studenci medyczni czy pozostały personel medyczny.

Na czas pobytu w szpitalu chory bezpłatnie otrzymuje wszelkie środki farmaceutyczne lub materiały medyczne, zwłaszcza gdy są one konieczne, żeby zapewnić specjalistyczną pomoc.

Hemorectal Corega Tabs Bio Formula