Terapia śmiechem w szpitalach

Actiprotect

Niektóre choroby wymagają długotrwałej hospitalizacji. Dotyczy to w szczególności chorób nowotworowych. Rak coraz częściej rozwija się u dzieci. Zazwyczaj mali pacjenci kierowani są na oddziały onkologiczne. Leczenie jest niekiedy bardzo bolesne i uciążliwe dla dziecka. Długi czas spędzony w szpitalu to dodatkowy czynnik obciążający. Z tego powodu w szpitalach organizowane są specjalne terapie, które mają wspomóc dzieci w walce z chorobą. Jedną z nich jest śmiechoterapia.

W szczególności dotyczy ona dzieci z chorobami nowotworowymi oraz przewlekle chorych, które są hospitalizowane. W określonych dniach pojawiają się wolontariusze lub profesjonaliści, którzy przebrani są za klaunów. Dzięki temu można w znaczący sposób poprawić jakość życia chorego. Ponadto terapia śmiechem ma jeszcze jedną, niezwykle ważną funkcję. Jest nią integracja chorych, dzięki czemu dzieci mogą uzyskać wsparcie oraz pomoc.

Terapia śmiechem przeprowadzana jest w wielu szpitalach. Zazwyczaj połączona jest z dodatkowymi elementami, takimi jak muzykoterapia bądź arteterapia. Podstawowym celem śmiechoterapii jest wspomożenie tradycyjnego sposobu leczenia. Niekiedy na skutek terapii śmiechem, można zaobserwować poprawę niektórych wyników.

Coldrex MaxGrip C Aquafresh

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *