Przebywanie matki z chorym dzieckiem w szpitalu

Pobyt w szpitalu to stres zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Młodsi pacjenci często nie rozumieją powodów przebywania w szpitalu. Dla nich zazwyczaj jest to stresujące przeżycie. Prawa pacjenta zostały określone w poszczególnych ustawach. Wynika z nich, że każdy chory ma możliwość odwiedzin przez bliskie osoby. Ponadto w przypadku dzieci, istnieje możliwość całodobowej opieki pielęgnacyjnej.

Z tego powodu szpital nie może zabraniać przebywania matki lub ojca wraz z dzieckiem. Może się to odbywać o dowolnej porze. Konieczność takiej opieki wynika zarówno z wieku pacjenta, jak i jego choroby. Matki, które chcą skorzystać ze sprawowania opieki nad dzieckiem, muszą jednak uwzględnić to, że jeśli szpital poniesie koszty, związane z ich pobytem, będą zobowiązane je zwrócić. Informacja dotycząca wysokości takich kosztów znajduje się w każdym szpitalu.

Istnieją jednak wyjątki od tej reguły. W niektórych przypadkach pobyt matki wraz z dzieckiem w szpitalu jest refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Dotyczy to jednak wyłącznie matek karmiących, które przebywają na oddziale położniczym. Refundacja odbywa się wówczas, gdy matka spędza z dzieckiem co najmniej piątą dobę w szpitalu. Warto pamiętać, że tego typu refundacja nie dotyczy oddziału dziecięcego.

Coldrex o smaku cytrynowym Parodontax płyn