Osoby chore, które otrzymały skierowanie do szpitala, mają prawo oczekiwać wykonania wszelkich badań, które są konieczne do prawidłowej diagnozy. Badania te wykonywane są na koszt szpitala. Nie ma zatem obowiązku, żeby pacjent musiał przedłożyć badania diagnostyczne, które wykonał w innych punktach opieki zdrowotnej.

Do zadań szpitala należy to, żeby zapewnić chorym odpowiednie dla nich leczenie. Wiąże się to z posiadaniem leków, sprzętów medycznych lub kroplówek. Za wszelkie leki czy akcesoria medyczne, które dostępne są na receptę, pacjent płaci dopiero po wypisaniu ze szpitala. Jeżeli szpital nie dysponuje sprzętem, do wykonywania określonych badań, pacjent jest bezpłatnie przetransportowany do innej placówki, która takie badania wykonuje. W przypadku gdy z różnych powodów szpital nie może kontynuować leczenia, ma obowiązek zapewnić choremu transport do innej placówki.

Chorzy, którzy zostają przyjęci do szpitala, otrzymują specjalne opaski zakładane na rękę. Na nich znajduje się kod kreskowy, który zawiera wszelkie informacje na temat pacjenta, takie jak m.in. imię, nazwisko. Na łóżkach chorych znajdują się tablice informacyjne, jednakże zgodnie z obowiązującym prawem, nie mogą one zawierać danych personalnych pacjenta. W ten sposób można zabezpieczyć informacje na temat chorego przed osobami niepowołanymi. Każdy chory ma również możliwość odwiedzin przez rodzinę i przyjaciół.

Cutibaza Aquafresh In Between Clean

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *