Prawa kobiety rodzącej

Kobiety ciężarne mają do wyboru poród w szpitalu lub w domu. Często decydują się na to pierwsze rozwiązanie, bowiem w sytuacji zagrożenia życia są pod profesjonalną opieką lekarską. Warto, żeby każda ciężarna wiedziała, jakie prawa przysługują jej podczas pobytu w szpitalu. Są one uwzględnione w odpowiednich ustawach.

Podczas porodu istnieje możliwość obecności oraz wsparcia bliskiej osoby. Personel medyczny powinien udzielać informacji odnośnie samego porodu oraz pomagać w wyborze najbardziej odpowiedniej pozycji porodu. Kobieta rodząca ma możliwość skorzystania ze środków, które złagodzą bóle porodowe. Może się to odbywać zarówno za pomocą preparatów farmakologicznych, jak i innych sposobów niefarmakologicznych. Bez względu wybór rodzącej, personel medyczny powinien uszanować decyzję.

Cały poród musi być dokładnie opisany w dokumentacji medycznej, zgodnie z przepisami. Matka może oczekiwać nieprzerwanego kontaktu z dzieckiem, po jego urodzeniu. Wyjątek następuje wówczas, gdy istnieje poważne zagrożenie dla zdrowia lub życia noworodka. Ponadto położna rodzinna ma obowiązek kilkukrotnie odwiedzić matkę z noworodkiem, w celu określenia jego stanu zdrowia. Z kolei podczas pobytu w szpitalu wskazane jest, żeby matką i dzieckiem zajmowała się ta sama osoba.

Cholinex Sensodyne Expert Soft

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *